Raylarda Kıyasıya Kovalamaca

Subway-Surf-oyun-inceleme

İncelemesini yapacağım oyun birçok kişinin bildiği ve severek oynadığı bir oyun zaten yazının başlığını gördüğünüzde az çok tahmin etmişsinizdir. Oyunumuz Subway Surf.

Subway Surf oyunu kısaca anlatmak gerekirse trenlere graffiti çizen karakterimizi güvenliğin yakalamak için kovalanması ve bizim karakterimizi trenlere ve engellere çarpmadan kaçırmamız olarak geçen bir oyun.

Uygulama yüklenirken sizden ilk olarak Ağ İletişimi, Telefon Çağrıları, Depolama, Çalışan Uygulama Bilgileri gibi erişim izinleri istiyor bunları onayladığınız takdirde indirmeye ve yüklemeye devam ediyor.

Oyun yüklendikten sonra oyunumuzu açıyoruz ve karşımıza karakterimiz Dark Outfit geliyor. Dark Outfit Subway Surf oyununda bize ilk verilen karakter, diğer karakterleri açarak onlarla da oynayabiliyoruz. Oyun açıldığında karakterimizi trenleri boyarken görüyoruz ve üzerine tıkladığımızda oyun hemen açılıyor ve kovalamaca başlıyor. Bekçi bize yakın başlasa da Dark çevikliğini konuşturuyor ve ilk engelden sonra arayı açıyor. Hemen belirteyim oyunu ilk defa oynuyorsanız oyun size engellerden nasıl kurtulmanız gerektiğini söylüyor. Kısa bir engel var ondan zıplayarak, uzun engelin altından geçerek ve raylar arasında sağa sola giderek kaçıyoruz ve kurtulmaya çalışıyoruz.

subway-surfer-oyun-inceleme

     Kaçarken altın ve bonusları toplamayı da ihmal etmiyoruz. Altınlar birikerek farklı bir karakteri almamızı veya ekipman almamızı sağlıyor. Bonuslar ise genellikle bize oyun içinde yardım edecek şeylerden oluşuyor. Benim şuana kadar gördüğüm bonusların bir iki tanesinden bahsedeyim;

mıknatıs: altınların üzerinden geçmeseniz de altınları kendinize çekmenizi sağlıyor,

bot: karakterimizin çok daha yukarılara zıplamasını ve bu sayede engelleri daha rahat aşmanızı sağlıyor öyle ki trenlerin bile üstüne zıplayabiliyorsunuz.

roket: roket ile havadan kuşbakışı rayların hizasında kaçmaya devam edebilirsiniz ne bir tren ne de bir engel olmadan sadece altınlar var :)

Oyunu Facebook hesabımıza da bağlayabiliyoruz ve böylece oyunda geçtiğimiz bölümleri ve puanımızı paylaşımda bulunabiliyoruz. Bazı oyun içi ekipmanları da Facebook’a girerek temin edebiliyoruz.

subway-surf-facebook

    Subway Surf oyunu tavsiye edebileceğim ve zaten birçok kişinin severek beğenerek oynadığı bir oyun bazı tefeon modellerinde donma yaptığını duydum ama benim kullandığım telefon öyle çok çok iyi bir telefon olmamasına rağmen bir sorun yaşamadan oynayabilmekteyim.

  Subway Surf Oyununun:

Artıları: +oyun akıcı

+grafikleri gayet hoş

+oyunda karakter ve ekipman bol

+ facebook bağlantısı mevcut

Eksileri: -oyunda topladığınız altınlarla yeni karakter ve ekipman almanız çok uzun zaman alır

- oyun içinde çok sıkça satın al ibaresiyle karşılaşıyorsunuz.

Bugün Subway Surf oyununu inceledik bir sonraki oyun incelememizde görüşmek üzere…


2 yorum

  1. ırmak Kasım 26, 2013 8:15 pm  Cevapla

    çok seviyorum ben subway sörfü

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir